Sandstorm. Pokemon PBF - Storm is rage!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Snorri
Świeżynka
Snorri


Liczba postów : 27
Na forum od : 27/03/2013
Skąd : Północ.

Regulamin Empty
PisanieTemat: Regulamin   Regulamin I_icon_minitimeSro Mar 27, 2013 5:15 pm

Regulamin:
Zasady są dość restrykcyjne, szczególnie pod względem samych umiejętności pisarskich jak i estetki. Spisane są trochę nieprzyjemnym, oficjalnym tonem, bo doświadczenie w byciu MG uczyniło swoje, a i Wiking groźnym powinien być C:

1. Nie należy łamać zasad estetyki zapisu - jeśli nie wiesz, jak powinien wyglądać kawałek tekstu pisanego prozą zajrzyj do pierwszej lepszej polskojęzycznej książki. Mam na myśli akapity, fakt, że występują przy dialogach (o czym większość ludzi zapomina) itp.
2. Nie należy łamać zasad logiki - ładny, miły, śmieszny, artystyczny absurd jest okej. Chodzi głównie o logiczne budowanie zdań, opisów akcji, nad którymi nie muszę zastanawiać się pół godziny, by zrozumieć o co chodziło. Tekst musi być więc przejrzysty, klarowny.
3. Nie należy łamać zasad interpunkcji - przecinki, kropki, myślniki, dwukropki, wielokropki, nawet spacje! Dopuszczalne są małe potknięcia, ale jeśli ktoś nie korzysta z przecinków w ogóle, lub spacje stawia jak popadnie będzie miał małe szanse.
4. Nie należy łamać zasad fleksji - czyli odmiany wyrazów(koniugacja i deklinacja). Mam w mózgu zamontowany taki mały mechanizm, który sprawia mi piekielny ból, gdy czytam źle odmienione wyrazy... Na pewno nie będę prowadziła gry osobie, która sprawia, że ten mechanizm się uruchamia. I tu naciskam na to, że większość społeczeństwa nie wie, że wyraz ,,ów" podlega odmianie - warto o tym poczytać.
5. Nie należy łamać zasad składni - czyli szyku zdania. W języku polskim jest on dość dowolny i luźny, w przeciwieństwie do takich języków germańskich, w których to jest on sztywno określony. Posiada jednak swoje prawa, na których łamanie również jestem uczulona.
6. Nie należy powtarzać słów w bliskiej odległości od siebie - szczególnie takich, które da się zastąpić synonimem lub zaimkiem (nie mylić z przyimkiem). Na słowa, których w języku naszym trudno jest uniknąć (jak wszelkie formy czasownika ,,jest") mogę przymknąć oko. Powtórzenia ,,artystyczne" są akceptowane, ale jeśli ktoś nagminnie używa np. imienia jakiegoś bohatera, jest skreślony.
7. Wymagam minimalnej znajomości kodów BB. Wiąże się to z estetyką.
8. Proszę nie sugerować mi w odpisach, że macie ochotę powalczyć, albo złapać jakiegoś Pokemona. Ja rządzę waszym światem i doskonale wiem, kiedy będzie czas na walkę lub łapanie Pokemona. Jeśli natknę się na takie prośby, jako kobieta - istotka z natury złośliwa, będę kierowała waszym światem tak, byście na złapanie upragnionego stworka lub walkę czekali długo, do póki mi nie przejdzie (w przypadku pokemona - może się zdarzyć, że nigdy go nie spotkacie).
9. Zastrzegam sobie prawo do rezygnowania z prowadzenia gry osobom, w przypadku gdy okaże się, że nie starają się nad odpisami tak samo jak nad historią, czyli w przypadku nagminnego łamania regulaminu mimo moich uwag. I tutaj daję stronę okresu próbnego - jeśli gracz, czy raczej jego styl mnie denerwuje mówimy sobie papa.
10. Regulamin może być z czasem uzupełniany.


Ostrzegam! Odpisuję względnie rzadko, zależnie od weny, nastroju i wielu innych czynników, ale dbam o walory literackie i generalnie mocno staram się nad każdą wypowiedzią. W przeciwieństwie do większości lubię być poganiana, jeśli długo nie pojawi się odpis proszę męczyć mnie na gg 914949, ale w granicach rozsądku, tak co 3 godziny. Pragnę dodać, że stawiam głównie na fabułę a nie na bezmyślne expienie czy łapanie pokemonów, bo to nudne dla obu stron. Nie mniej możliwości na zyskanie poziomu czy nowego pupilka będzie wystarczająco dużo.

Kontakt: GG 914949
Powrót do góry Go down
http://wilczekromulus.deviantart.com/
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Regulamin PBF
» Regulamin!
» Regulamin Day Care
» Regulamin Forum
» Regulamin Eventów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sandstorm. Pokemon PBF - Storm is rage! ::  :: << Mistrzowie Rozgrywek >> :: MG Snorri-
Skocz do: