Sandstorm. Pokemon PBF - Storm is rage!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 System Zadań!

Go down 
+3
Szkot
Celestia
Xerath
7 posters
AutorWiadomość
Xerath
Świeżynka



Liczba postów : 26
Na forum od : 10/04/2013

System Zadań! Empty
PisanieTemat: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimeSro Kwi 10, 2013 8:32 pm

Forum jest małe i trzeba je jakoś rozruszać dlatego też chciałbym przenieść tu szeroko znane na pbfach MISJE! otóż miałoby to wyglądać tak że zgłaszamy się do misji wypełniając formularz, występuje tu oczywiście kolejka misji dlatego należy się mocno zastanowić nad długością swojej misji bo mg może nie chcieć jej wziąć a jeśli weźmie a misja nie będzie prowadzona z winy gracza, gracz otrzymuje karę w wysokości 1/10 nagrody pieniężnej za obraną misję. Miałoby to na uwadze ograniczenie sytuacji gdzie po prostu znudzony misją gracz sobie ją odpuszcza.

Kod:
[b]
Imie gracza:
Pokemony:
Ranga Misji:
Długość Misji:
Numer w kolejce:[/b]

Misje podzielimy na kilka rang alfabetowo:


A od 5 odznak tylko długie
B od 3 odznak średnie misje
C od 2 odznak krótkie i średnie misje
D bez odznaki tylko krótkie misje

D - łatwe misje stosunkowo krótkie dające najmniejszy zysk. Każda wykonana misja to 400$ lub zależnie od poziomu pokemona od 0 do 0,50 lv (przykładowo pokemon na 5tym poziomie otrzymuje pół lvla, na 10tym otrzyma zaledwie 0,10 lv)

C - misje które wymagają od nas większego wysiłku dające jakiś tam zysk. Każda wykonana misja to 1500$ lub zależnie od poziomu pokemona od 0 do 2 lv (pokemon na 20 poziomie może otrzymać do 0,50 lv przy czym pokemon na 30 otrzyma zaledwie 0,20 lv)

B - trudne misje które ciężko wykonać w pojedynke, dają spory zysk -możliwość zebrania grupki do 3 osób- Każda wykonana misja to 2500$ dla każdego z uczestników, przy czym jest to ilość dla dwojga graczy, za każdą dodatkową ilość osób nagroda zmniejsza się o 500$, losowy przedmiot (tm, hm, zestaw safari itp itd) jest losowane między użytkownikami, jeśli jest to kilka przedmiotów np 3x super potion, jeśli są to 2 graczy każdy dostaje po jednym i trzeci jest między nimi losowany. Zależnie od poziomu pokemona można dostać od 0 do 4 lv (pokemon na 30 poziomie może otrzymać do 1 lv przy czym pokemon na 40 otrzyma zaledwie 0,30 lv) jeśli każdy z uczestników wybierze exp, jest on dzielony przez ilość graczy biorących udział w misji.

A
- misje niemożliwe do wykonania samemu, zysk niesamowity, długie i trudne. -możliwość zebrania grupki do 5 osób- Każda wykonana misja to 4000$ dla każdego z uczestników, przy czym jest to ilość dla trojga graczy, za każdą dodatkową ilość osób nagroda zmniejsza się o 500$, losowy przedmiot (tm, hm, zestaw safari itp itd) oraz jajko jest losowane między użytkownikami, zasady losowania jak w randze B. Zależnie od poziomu pokemona można dostać od 0 do 5 lv (pokemon na 40 poziomie może otrzymać do 1 lv przy czym pokemon na 50 otrzyma zaledwie 0,10 lv) jeśli każdy z uczestników wybierze exp, jest on dzielony przez ilość graczy biorących udział w misji.


Długość misji:

Od tego zależy częściowo jak długą misje chcielibyśmy. Dzieli się na trzy typy:

krótka - minimum 20 postów użytkownika. brak bonusów

średnia
- minimum 50 postów każdego użytkownika z osobna. dodatkowy exp ilość nie zależna od lvla +0,2 lv, dodatkowa kasa +250$, losowy item zawsze jeden. Jeżeli jest więcej niż jeden gracz, gracze przed rozpoczęciem rozgrywki muszą zdecydować który bonus wybierają.

długa
- minimum 150 postów każdego użytkownika z osobna. dodatkowy exp ilość nie zależna od lvla +0,5 lv, dodatkowa kasa +1000$, losowy item do 3 itemów, jajo pokemona losowego gatunku.


Żeby nie było tak różowo, niepowodzenia także są możliwe, misje można wziąć raz na tydzień a czas między misjami jest naliczany od czasu ich zakończenia.

Nagrody dla prowadzących:

Za przeprowadzenie misji prowadzący niezależnie od wyniku misji otrzymuje:

200$ za rangę D
500$ za rangę C
1500$ za rangę B
2000$ za rangę A
Powrót do góry Go down
Celestia
Początkujący trener
Celestia


Liczba postów : 76
Na forum od : 01/04/2013
Skąd : Łódź

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimeCzw Kwi 11, 2013 1:15 pm

Pomysł sam w sobie nie jest zły, bo w sumie jak dla mnie jest bardzo mało możliwości zarobienia pieniędzy, dla takiego noobka jak ja, który nie pójdzie do gymu z jednym pokemonem.

Poza tym, misje zespołowe są chyba jedyną okazją na forum do współpracy między użytkownikami. No i to wszystko okraszone jakąś ciekawą fabułą.

Ogólnie, jestem na TAK.
Powrót do góry Go down
Szkot
Feel like Rattata
Szkot


Liczba postów : 206
Na forum od : 18/03/2013
Skąd : Almia!

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimePon Kwi 15, 2013 8:28 am

Dla mnie pomysł jest wręcz genialny. Z tym, że według Ciebie kto mógłby prowadzić tego typu rozgrywki. I chciałabym widzieć więcej informacji na temat tego całego przedsięwzięcia. Jakie były to by misje itp. c:
Powrót do góry Go down
https://sandstorm.forum.st
Celestia
Początkujący trener
Celestia


Liczba postów : 76
Na forum od : 01/04/2013
Skąd : Łódź

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimePon Kwi 15, 2013 2:55 pm

Nie wiem, co na to twórca pomysłu, ale myślę, że takie misje powinni prowadzić specjalni MG. Specjalni to znaczy tacy, którzy nie bawią się w bycie MG rozgrywek postaci, bo oni jak dla mnie mają już dużo na głowie i zwyczajnie nie wyrobią ze wszystkim.

Też chciałabym wiedzieć więcej xD
Powrót do góry Go down
Bastet
Będę mistrzem!
Bastet


Liczba postów : 426
Na forum od : 18/03/2013
Skąd : Warszawa

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimePon Kwi 15, 2013 3:32 pm

wiesz. ja tam tym sie moge zajac. jednakze sam dawca pomyslu pewnie tez tym sie zajmie. a takiego MG bedzie trza pozadnie przeszkolic xd
Powrót do góry Go down
Celestia
Początkujący trener
Celestia


Liczba postów : 76
Na forum od : 01/04/2013
Skąd : Łódź

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimePon Kwi 15, 2013 3:34 pm

Nie mówię, że nie możecie się tym zająć, ale przydałby się wam ktoś do pomocy, kto zajmowałby się tylko działem z misjami. Znaczy, to tylko moje zdanie xD

Przeszkolić? Zależy, moim zdaniem. Bo niektórzy, jak myślę, mają na koncie bycie MG i to pewnie nie jeden raz. Takim wystarczy tylko wytłumaczyć krótko, co i jak xD
Powrót do góry Go down
Xerath
Świeżynka



Liczba postów : 26
Na forum od : 10/04/2013

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimePon Kwi 15, 2013 5:55 pm

Powoli kochane

1. Prowadzili by te misje zarówno zwykli MG jak i specjalnie wyznaczone do tego osoby "Misjonarze"

2. Sam pomysł ogranicza tylko i wyłącznie wyobraźnia prowadzącego, np zarówno najtrudniejsza i najłatwiejsza misja mogą się sprowadzać do jednego czyli odzyskania ukradzionego/zagubionego poka, zbadanie jakiegoś mitu, odnalezienie przedmiotu cokolwiek, czego dusza zapragnie. Obecnie sam mam pomysł na przeprowadzenie takiej misji najłatwiejszego rodzaju polegającej na użyciu wodnego pokemona aby napełnić zbiorniki wodne podczas suszy i aby nawodnić pola, pokemony ziemne także miałyby swoją działkę tutaj, używając swoich mocy ziemnych mogliby używotnić ziemie, pokemony posiadające ruch dig mogłyby przeorać pole, no mówię typów misji jest od zajebania, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Od odzyskiwania pokemonów, po badanie różnych mitów, znajdowanie informacji, znajdowanie itemów, różne obowiązki życia codziennego.
Dla hodowców i treserów może być misja na podstawie zajmowania się farmą, dla koordynatorów może być to na przykład upiększenie pokemona, mówię jedynie wyobraźnia jest tu limitem.

Oczywiście wszystko musi być sensowne. No i przy okazji zgłaszam się na takiego misjonarza.

3. kwestia zarobków, misjonarze jedynie mogą zarabiać przez prowadzenie misji, mogą prowadzić safari i walki ale jedynie jako hobby, tak samo jak mg mają swoje pole zarobku na grach, tak samo każda funkcja powinna mieć wydzieloną własną domenę zarobku.


Przy okazji występuje tu pewne rozgraniczenie metod zarabiania!

1. mg zarabiają tylko na prowadzeniu gier
2. hodowcy zarabiają tylko na hodowaniu czy czym tam się zajmują
3. strażnicy tylko na prowadzeniu safari
4. sędziowie tylko na prowadzeniu walk
5. misjonarze tylko na prowadzeniu misji

Nie wiem czy jest tu ustalone coś takiego jak zarabianie na funkcji ale imho przydałoby się.
Powrót do góry Go down
Szkot
Feel like Rattata
Szkot


Liczba postów : 206
Na forum od : 18/03/2013
Skąd : Almia!

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimePon Kwi 15, 2013 6:26 pm

No jak na mnie pomysł jest naprawdę świetny i widzę że masz to bardzo dobrze przemyślane. Poczekamy jeszcze na opinię innych użytkowników ale myślę, że zostanie wprowadzone to na forum C':
Powrót do góry Go down
https://sandstorm.forum.st
Celestia
Początkujący trener
Celestia


Liczba postów : 76
Na forum od : 01/04/2013
Skąd : Łódź

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimePon Kwi 15, 2013 6:45 pm

Mnie się to bardzo podoba, jestem na tak. TAKIE DUŻE TAK.

Ale nie jestem tu sama, więc niech się inni wypowiedzą :"D
Powrót do góry Go down
Berry
Początkujący trener
Berry


Liczba postów : 64
Na forum od : 23/03/2013

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimePon Kwi 15, 2013 6:47 pm

Ja też jestem na TAK, ponieważ pomysł bardzo mi się podoba, jest ciekawy i ogólnie cool i gdyby coś takiego powstało na pewno chętnie wziąłbym udział. ;-)
Powrót do góry Go down
IronMan
Początkujący trener
IronMan


Liczba postów : 117
Na forum od : 06/04/2013

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimeWto Kwi 16, 2013 12:41 pm

Jestem na wielkie, zielone TAK. Pomysł mi bardzo przypadł do gustu i jest to dodatkowe urozmaicenie forum, na którym można na dodatek zdobyć kasę i inne dodatki
Powrót do góry Go down
Luxian
Początkujący trener
Luxian


Liczba postów : 93
Na forum od : 01/04/2013
Skąd : Czeluści Oceanu

System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitimeWto Kwi 16, 2013 12:44 pm

Jak najbardziej na Tak. Swietne urozmaicenie, i okazja żeby coś zdobyć
Powrót do góry Go down
Sponsored content





System Zadań! Empty
PisanieTemat: Re: System Zadań!   System Zadań! I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
System Zadań!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Regulamin Zadań i Misji

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sandstorm. Pokemon PBF - Storm is rage! ::  :: << Starocie >>-
Skocz do: