Sandstorm. Pokemon PBF - Storm is rage!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Wojas021
Feel like Rattata
Wojas021


Liczba postów : 210
Na forum od : 18/03/2013

It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitimeSob Kwi 20, 2013 11:18 am

Battle Frontier

Człowiekowi się nudzi, potrzebuje expu lub po prostu chce potrenować walki itd. No właśnie, ale często potrzeba do tego jeszcze dwóch osób prawda? Więc chciałbym wam zaproponowac takie innowacyjne rozwiązanie, które nazwałem Battle Frontier. Pierwsza nazwa jaka przyszła mi na myśl. Pewnie myślicie sobie: "Battle Frontier, a więc walki z pokemonami innych trenerów. Zawsze coś, choć niezbyt wciągające". W pewnym sensie macie rację, ale nie do końca. Będą to co prawda walki, ale też możliwość skorzystania z innych atrakcji, z czego za niektóre trzeba będzie zapłacić, albo pieniędzmi, albo Battle Pointsami, które będziecie zdobywać. Na razie opiszę tylko najbardziej istotne rzeczy.
Jeśli chodzi o walki to będzie to na wzór BF. Zaliczacie kilka tzw. zestawów. Każdy zestaw liczy 7 trenerów. Za przejscie 1 zestawu otrzymujecie xx BP, które potem możecie wymienić na jakieś nagrody w Battle Frontierowym sklepie. po prześciu tych kilku zestawów docieracie do bossa z którym też walczycie i otrzymujecie za to albo jakąś nagrodę, albo większą ilość BP. Kwestią pozostaje tutaj tylko ilość expa do uzyskania za taką walkę, ale nie przewiduję więcej niż 1, ale to będzie jeszcze zależało i kwestia ile walk na jaki czas.
Druga opcja Battle Frontiera to specjalne treningi. Trenujemy z jakąś osobą w swojej strefie i coś za to otrzymujecie. Albo to będzie exp [nie większy niż 0.5 lvl], albo też jakiś atak, który też nie będzie łatwo zdobyć.
I trzecia opcja, która będzie wymagała zapłaty z waszej strony. Mianowicie jeśli będziecie chcieli, aby wasz pokemon poznał atak od innego uzytkownika z tego forum będziecie musieli zapłacić za trening. Kwota byłaby z góry ustalona i pewna jej część wędrowałaby na konto osoby, która was szkoliła. Tak, dokladnie. Osoba, od której poka uczylibyście się tego ataku musiałaby was szkolić wraz z pokemonem. Nie byłoby to na zasadzie płacę i mam atak o nie. Reszta kwoty wędrowalaby do tzw. forumowego banku o którym w kolejnym pomyśle.

=====================================================
Forumowy Bank

Ten pomysł to w zasadzie bardziej skierowany ku administracji forum i osób, które na forum coś robią. Wiadomo, że zawsze się coś kupuje na forum i wgl. Więc możeby tak założyć forumowy bank? Wpływałyby tam pieniądze z takich rzeczy jak właśnie Battle Frontier, sala treningowa, sklepy i różne rozmaitości, które płacicie na forum a kasa zwyczajnie przepada. W ten sposób skumulowalibyśmy kwotę pieniędzy na forum i od czasu do czasu za pieniądze uzbierane w tym banku organizowałoby się eventy, a także ludzie, którzy na forum pracują otrzymywaliby płacę (przykładowo ci Misjonarze z pomysłu Xeratha), być może Mistrzowie Gier i sędziowie. Na straganowisko także zostałaby nałożona jak to u nas w Polsce nazywają podatki. Tu wacham się miedzy trzema opcjami:
  • Opłata miesieczna za stragan
  • Opłata miesięczna za stragan + podatek od sprzedaży pokemona [1/10 kwoty - co w cale nie jest dużo]
  • Podatek od sprzedaży pokemona.

Bierzcie pod uwagę, że w zależności co byście nie wybrali z tych trzech opcji jeśli chodzi o stragan ceny będą różne, bo tak wiadomo, że wybralibyście tańszą.
A więc czekam na wasze opinie i ew pytania. Na wszystkie udzielę odpowiedzi.
Powrót do góry Go down
Luxian
Początkujący trener
Luxian


Liczba postów : 93
Na forum od : 01/04/2013
Skąd : Czeluści Oceanu

It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: Re: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitimeSob Kwi 20, 2013 11:36 am

Battle Frontier jak najbardziej tak. Dobry pomysł, i dość przydatny. Jednak z tym bankiem nie jestem już tak bardzo pozytywnie nastawiony. Biorąc pod uwagę to, że nie każdy posiada stragan oraz nie każdy posiada bardzo dużo liczbę pieniędzy nie wypali to w 100% Jeżeli kasa ma tam lecieć np. z BF'a. to nie wydaje mi się, żeby ludzie chcieli by ich zarobione pieniążki poleciały nagle na Event, na którym jest tylko jakaś % szansa na to że zwyciężą, lub wogóle będą mogli wziąć udział. (Co zależy już od doświadczenia trenera i pokemonów, jak i typu Event'u) Także jeżeli jakoś zmienisz założenie Banku. (W jakimś stopniu, nie mówię że całkowicie) Albo coś mnie przekona, to będę jak najbardziej na TAK dla obu pomysłów. Jednak chwilowo tylko dla BF'a
Powrót do góry Go down
Wojas021
Feel like Rattata
Wojas021


Liczba postów : 210
Na forum od : 18/03/2013

It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: Re: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitimeSob Kwi 20, 2013 11:44 am

Jeśli będa kożystać z 3 opcji Battle Frontiera to tak czy siak kasa im przepadnie, niezależnie czy ten bank będzie, czy też nie. Poza tym w kwesti straganu nie mówimy tu o jakiś astronomicznych kwotach. Ledwie kilkaset $. W przypadku tej 2 opcji to masz np 100 za opłatę miesieczną za stragan i ta 1/10. Z kwoty 1000 $ i tak zostaje ci 800 i to w przypadku, gdzie sprzedasz tylko 1 poka, czy cokolwiek innego miesiecznie, bo wiadomo, że z czasem i tak idzie większa kasa i więcej poków się sprzedaje (o ile forum szlag nie trafi). To raz. A dwa to, że w ten sposób możecie mieć jakieś darmowe eventy, a inne znacznie tańsze niż gdyby takowych opłat nie było. Tu chodzi tylko o podatek na stragan, bo z reszty to i tak wszystko szłoby do banku.
Powrót do góry Go down
Celestia
Początkujący trener
Celestia


Liczba postów : 76
Na forum od : 01/04/2013
Skąd : Łódź

It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: Re: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitimePon Kwi 22, 2013 2:27 pm

Ja jestem na TAK dla obu pomysłów. Co do BF to jest to opcja tak średnio przydatna dla mnie, gdyż sama korzystać będę jeżeli już to tylko z opcji treningu. Mimo to, wiem, że dużo osób lubi takie rozgrywki, więc spoko.
Bank podoba mi się z tego powodu, iż pieniądze, które wydajemy w markecie, na salach, safari i tak idą się, że tak powiem, chędożyć w krzaki, bo one do nas nie wracają. A tak, to przynajmniej jakaś tam szansa, że wrócą będzie xD" Wiecie o co chodzi.
Jak dla mnie, fajny pomysł, tylko Wojas, wiesz, że ktoś (tak, TY) będzie musiał nad tym panować, nie? xD
Powrót do góry Go down
Wojas021
Feel like Rattata
Wojas021


Liczba postów : 210
Na forum od : 18/03/2013

It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: Re: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitimePon Kwi 22, 2013 2:30 pm

Bank to jest chwilka roboty, a BF... no cóż na razie jest i tak mało osób na forum więc znając życie jak nie zgłoszą się żadni chętni do prowadzenia tych "mini" gierek to bym poprowadził.
Powrót do góry Go down
Celestia
Początkujący trener
Celestia


Liczba postów : 76
Na forum od : 01/04/2013
Skąd : Łódź

It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: Re: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitimePon Kwi 22, 2013 3:08 pm

Ja właśnie miałam na myśli bank xD Bo do rozgrywki zawsze się jakiś MG znajdzie, a komu się będzie chciało babrać w pieniądzach xD
Powrót do góry Go down
Wojas021
Feel like Rattata
Wojas021


Liczba postów : 210
Na forum od : 18/03/2013

It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: Re: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitimePon Kwi 22, 2013 3:12 pm

*Wojas lubieć bawić się pieniedzmi* ^^
To nie tak dużo roboty, no może teraz nie, ale potem też wątpię, aby było dużo, bo raz na tydzień wystarczy coś takiego sprawdzić, a sumy są w miarę okrągłe.
Powrót do góry Go down
Celestia
Początkujący trener
Celestia


Liczba postów : 76
Na forum od : 01/04/2013
Skąd : Łódź

It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: Re: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitimePon Kwi 22, 2013 3:13 pm

No to, skoro jesteś chętny i nie okaże się, że na przykład padnie na kogoś innego ta robota, bo nie będzie na kogo... Jestem na tak xD
Powrót do góry Go down
Berry
Początkujący trener
Berry


Liczba postów : 64
Na forum od : 23/03/2013

It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: Re: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 9:31 am

Jestem na TAK co do pierwszego pomysłu - coś takiego to zawsze fajne urozmaicenie i sposób na zdobycie jakiś tam nagród, więc ok.
Co do II - sam coś takiego chciałem kiedyś zaproponować, więc oczywiście także jestem na TAK. I to właściwie tyle. ^^"
Powrót do góry Go down
Sponsored content





It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank Empty
PisanieTemat: Re: It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank   It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
It's the Battle Frontier! & Forumowy Bank
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» bank xeratha
» Bank IronMan
» Bank Bastet
» Niebiański Bank
» Bank Ajra Sp. z o.o.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sandstorm. Pokemon PBF - Storm is rage! ::  :: << Starocie >>-
Skocz do: